Kalite Belgelerimiz...

                          

BANTAŞ Metal Ofset ve Ambalaj A.Ş. bünyesindeki kalite kontrol laboratuarımızda; lakta gözenek, levha ebat kontrolü, dikiş kaynak kontrolü, kenet kontrolü, basınç, sızdırmazlık, kulp punta kontrolü ve mikro biyolojik kontrol gibi ambalaj ile ilgili testlerin tamamı eksiksiz olarak yapılmaktadır.

TS-EN ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi, çerçevesinde, teneke kutu ambalaj hammaddemiz olan teneke levhanın; fabrikamıza girişinden, nihai ürün olarak çıkışına kadar olan tüm proseslerde ve sevkiyat işlemleri sırasında tamamlanması, izlenebilirliğive kontrolü sağlanmaktadır.

TS-EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi çerçevesinde de firmamızda üretimde sadece gıda güvenliğine uyguın ürünler kullanılmakta ve tüm üretimlerimiz hijyenik şartlarda yapılmaktadır.BANTAŞ Metal Ofset ve Ambalaj A.Ş. bünyesindeki kalite kontrol laboratuarımızda; lakta gözenek, levha ebat kontrolü, dikiş kaynak kontrolü, kenet kontrolü, basınç, sızdırmazlık, kulp punta kontrolü ve mikro biyolojik kontrol gibi ambalaj ile ilgili testlerin tamamı eksiksiz olarak yapılmaktadır.

TS-EN ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi, çerçevesinde, teneke kutu ambalaj hammaddemiz olan teneke levhanın; fabrikamıza girişinden, nihai ürün olarak çıkışına kadar olan tüm proseslerde ve sevkiyat işlemleri sırasında tamamlanması, izlenebilirliğive kontrolü sağlanmaktadır.

TS-EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi çerçevesinde de firmamızda üretimde sadece gıda güvenliğine uyguın ürünler kullanılmakta ve tü
m üretimlerimiz hijyenik şartlarda yapılmaktadır. Peynir, zeytin ve turşu teneke ambalajlarının üretiminde kullanılan levhanın kalay oranı, teneke kutu iç yüzeyine   uygulanan lakın gıdaya uygunluğu ve gereken derecede kurutulması, dikiş kaynak iç bölgesine uygulanan toz lakın ve alt ve üst kapak kenet yerlerindeki sızdırmazlığı sağlayan contanın gıdaya ve insan sağlığına uygunluğu BANTAŞ A.Ş. Metal Ofset ve Ambalaj Sanayi'nin öncelikli hassasiyet konularındandır.

Teneke kutularımızın gıda ile temas eden iç yüzeylerinde kullanılan lak, tozlak ve conta tamamiyle gıdaya uygundur ve ambalajlarımızda kullanılan bu ürünlerin gıdaya uygunluk ve migrasyon belgeleri teneke kutularımızın Kalite Kontrol formları ile birlikte her sevkiyatta müşterilerimize sunulmaktadır.

TS 18001:2008 İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi çerçevesinde üretim ve işletme güvenliğini sağlayarak çalışanların emniyetli ve sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olmaları amaçlanmıştır.

    


    Kuruluş Politikamız;

    Bantaş A.Ş. ailesi olarak metal ambalaj üretiminde kolay ulaşılabilen yönetim organizasyon yapısı ile birlikte;

    * Gıda ile iş sağlığı ve güvenliği risklerini en aza indirerek , yaralanma ve sağlık bozulmalarını önleyen bir anlayışla,
    * Gıda tüzüğü, çevre ve iş sağlığı güvenliği mevzuatına uygun olarak,
    * Hijyenik koşullarda,
    * Müşteri beklentilerine uygun ürünler üreterek,
    * Enteğre yönetim sistemimizi sürekli iyileştirmek,
  
    Kuruluş politikamızdır.